Titulinis
Žvilgsnis į Lietuvą

Tuskulėnų dvarvietės tragedija - "Delfi" rubrikoje "Žvilgsnis į Lietuvą"

"Sėkmė yra stipri piliečių visuomenė, kurios pamatą sudaro piliečio širdyje, prote ir valioje gyvos dvasios vertybės. Šios vertybės guli čia – Tuskulėnuose. 1944-1947 m. sovietinės padugnės Lukiškių rūsiuose nužudė ir čia užkasė 767 Lietuvos šviesuolių. Juos ir drįstu vadinti „Tuskulėnų elitu“, - rašo Mindaugas Kazimieraitis Delfi.lt rubrikoje "Žvilgsnis į Lietuvą".
 
Tuskulėnų elitas dabar iš amžino savo poilsio vietos mus ragina atrasti naująjį elitą – tuos dvasios aristokratus, kurie imtųsi vėl ir vėl Tautos gyvenimą valstybėje statyti ant Vakarų civilizaciją sutelkusių vertybių pamato. Tai – Tuskulėnų priesakas mums, lietuviams ir europiečiams. Antraip, be sielos kilnumą ugdančių Antikos ir krikščioniškųjų vertybių Demokratija sunyks, ir Europa vėl paskęs kraujo klane.
 

Tuskulėnai mena Lietuvos karalių Žygimantą Augustą, kurio pavedimu, idant aptarnautų karališkąjį dvarą, čia kairiajame Neries centre buvo įsteigtas Tuskulėnų ūkis. Juk Lietuvos karalius ir jo karališkieji pastatai nuolat masina atrasti savyje karališkąją pasaką. "Kai kažkada jau iš tiesų būsime laisvi, neabejoju, kad Tautos pralaimėjimą menantį skausmą išstums nenugalėta Tuskulėnų didvyrių dvasia ir prisakys mums, vietoj nutriušusių ir nugriautų sovietinio paveldo rūmų, pastatyti paminklą karaliui Žygimantui Augustui, kuris žvelgtų į naujakurius kairiajame Neries krante".

 

Visas straipsnis

 

http://www.delfi.lt/multimedija/zvilgsnis-i-lietuva/kitoks-lietuvos-elitas-kraupia-bet-didinga-tautos-istorija-menanti-vieta-prie-judrios-gatves.d?id=72134842

 

*****

"Žvilgnis į Lietuvą" - nauja ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai“.  Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas.  

 
 
„Žvilgsnis į Lietuvą“ projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas