Titulinis
Žvilgsnis į Lietuvą

Švč. Trejybės bažnyčia - vienintelis dvasinio gyvenimo centras Lietuvos Rytų apeigų katalikams

Lapkričio 12 d. Vilniaus Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų (unitų) bažnyčioje įvyks neeilinės iškilmės. Graikų apeigų katalikai liturginėmis apeigomis pagerbs Bazilijaus Didžiojo ordino vieno įkūrėjų ir globėjo Šv. Juozapato (Kuncevičiaus) – arkivyskupo, kankinio asmenį. Kartu bus švenčiamas šios Bažnyčios sugrąžinimo ir dvasinio gyvenimo joje atnaujinimo 25–metis. Šią dieną bus paskelbti ir Bazilijonų vienuolių ordino jubiliejiniai 400–ieji metai, - skelbia DELFI.lt projektas "Žvilgsnis į Lietuvą".
 

Šių iškilmių reikšmė pranoksta nedidelės Graikų apeigų katalikų, kurios pagrindą sudaro Lietuvoje gyvenantys ukrainiečiai, bendruomenės ribas. Švč. Trejybės Graikų apeigų katalikų (unitų) bažnyčia liudija apie europinės reikšmės Lietuvos asmenybes bei istorinius įvykius. Su ja susijęs išskirtinio talento karvedys kunigaikštis Konstantinas Ostrogiškis – Oršos mūšio (1514 m.) prieš Maskvą nugalėtojas.

 

Vilniaus Švč. Trejybės bazilijonų vienuolyne nuo pat XVII a. pradžios darbavosi iš Volynės kilęs šventasis Juozapatas Kuncevičius, kartu su iš Vilniaus krašto kilusiu Kijevo metropolitu Veljaminu Josifu Rutskiu 1617 m. įsteigęs Švč. Trejybės kongregaciją, dabar pasaulyje žinomą kaip Šv. Bazilijaus Didžiojo ordiną – vienintelį įsteigtą Lietuvoje.

 

Pamaldose dalyvauja ne tik Vilniaus, bet ir kitų vietovių tikintieji, nes Švč. Trejybės bažnyčia yra vienintelis dvasinio gyvenimo centras, padedantis išsaugoti savo tradicijas ir kultūrą visos Lietuvos Rytų apeigų katalikams.

 

Visas straipsnis: http://www.delfi.lt/multimedija/zvilgsnis-i-lietuva/vilniaus-sirdyje-esantis-didingas-pastatas-isdyges-negailestingai-nuzudytu-kankiniu-mirties-vietoje.d?id=72831968

E. Lasio ir J. Kovalčuk nuotr.

 

*****

 

"Žvilgnis į Lietuvą" - ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai“.

 

Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas.


„Žvilgsnis į Lietuvą“ projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas