Titulinis
Naujienos
2022 - 10 - 06

Istorinių statinių valdytojus gelbsti konsultacijos

2022-10-18 Konsultacija Telsiuose-2-6509b165253448a44039170767bf687f.jpg
Informacijos apie prevencinę paveldo objektų priežiūrą viešojoje erdvėje nėra daug, tad projekto „FIXUS Mobilis“ konsultacijos regionuose paveldo pastatų savininkams tampa puikia proga rasti atsakymus į kylančius klausimus. Šįkart apie nekilnojamojo turto, esančio Kultūros vertybių registre, priežiūrą FIXUS specialistai pasakos spalio 18 d. Telšiuose.
 
FIXUS Žemaitijoje
Konsultacijoje, kuri vyks antradienį 11 val. Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje, Katedros a. 6, Telšiuose,prevencinės priežiūros projekto vadovė Viltė Janušauskaitė informuos apie FIXUS Mobilis atliekamus tyrimus, darbo metodus ir dažniausiai pasitaikančias istorinių pastatų bėdas bei būdus joms spręsti.
„FIXUS Mobilis“ darbuotojai papasakos, kaip savo pastato būklę valdytojai gali sekti patys, į ką visų pirma reikia atkreipti dėmesį, kaip pastebėti problemines vietas. “Labai kviečiame Telšių ir kitų rajonų gyventojus, turinčius senų statinių, atvykti į konsultaciją. Įgytas žinias galėsite pritaikyti prižiūrėdami savo statinį,“ – žada  jau beveik dvidešimt konsultacijų regionuose pravedusi V. Janušauskaitė.
Visus atranką praėjusius objektus trys „FIXUS Mobilis“ prevencinės priežiūros specialistų komandos  pirmiausia apžiūri ir ištiria. Vėliau, atlikus priežiūros darbus, pastato valdytojas gauna ataskaitą su visa konkretaus objekto informacija: išsamiai pristatomi atlikti tyrimai, apžiūros rezultatai, atlikti priežiūros darbai ir pastato pažeidimai, kuriuos reikėtų spręsti. Viešose konsultacijose paveldo pastatų valdytojai gali pavartyti ataskaitos pavyzdį, o gausiai objektų nuotraukomis iliustruotame pranešime atpažinti ir savam pastatui būdingus pažeidimus bei sužinoti jų priežastį bei galimus sprendimų būdus.
Į Telšius „FIXUS Mobilis“ atvyksta spalio 18 d. Laukiame privačių ir juridinių paveldo bei istorinių statinių valdytojų 11 val. viešoje konsultacijoje Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijoje adresu Katedros a. 6.
 
FIXUS paslaugos – paskata valdytojams
Kultūros paveldo centro ir Kultūros infrastruktūros centro įgyvendinamas projektas „FIXUS Mobilis“ teikia nemokamas prevencinės priežiūros paslaugas paveldo objektų valdytojams. Apžiūra ir tyrimai leidžia identifikuoti silpnąsias pastato vietas, priežiūros darbai bent laikinai išsprendžia opiausias statinių problemas ir duoda valdytojui šiek tiek laiko pasirūpinti didesnių darbų organizavimu. Ataskaita valdytojui naudinga ne tik ugdantis prevencinės priežiūros įgūdžius, bet ir norint sužinoti objekto būklę.
FIXUS finansuojamas iš 2014-2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų. Daugiau informacijos: www.fixusmobilis.lt 
 
Paskutinį kartą redaguota2022 - 10 - 06

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas