Neįtikėtino grožio Renavo dvaras, skendintis šikšnosparnių kolonijose

Renavo dvaras ypač vertinamas dėl išsaugotų ir restauruotų rūmų interjero, kuris dera su iš istorinių laikų išlikusia biblioteka bei nuostabaus grožio parku. Rūmų interjeras iki šiol iššaukia lankytojų susižavėjimą. XIX a. interjerą kūrę savininkai didžiavosi reprezentacinių salių prabanga, pabrėžta Europos miestuose pagamintais senovinio porceliano dirbiniais.
Niekas kitais taip gyvai neliudijo istorijos kaip knygos. Pergyvenusi istorinius lūžius Renavo dvaro biblioteka iki šiol yra atvira lankytojams. Į biblioteką sugrįžo dalis buvusio savininko Antonijaus Rönne knygų. Senųjų dvaro šeimininkų rūpesčiu biblioteka talpino daugiau nei 1000 knygų, didžioji dalis iš jų buvo parašytos vokiečių ir lotynų kalbomis. Bibliotekoje ir laiptai, ir knygų lentynos – tokie, kokie buvo dvaro klestėjimo laikais. Renavo dvaro bibliotekos laiptai pagaminti toje pačioje gamykloje kaip ir Eifelio bokštas. Itin patogūs ir elegantiški laiptai ir dabar džiugina lankytojus tikroviška sąsaja su Paryžiumi.
Deivido Makavičiaus nuotrauka
*****
"Žvilgnis į Lietuvą" - ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai“.
Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas.
„Žvilgsnis į Lietuvą“ projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę