Titulinis
Žvilgsnis į Lietuvą

Medininkų pilies stiprybė - Delfi.lt rubrikoje "Žvilgnis į Lietuvą"

"Pamenate praeitų metų pirmąjį šaukimo į kariuomenę vajų? Pamenate internetinę erdvę užplūdusių verkiančių vyrų nuotraukas? Jie buvo vadinami „verktiniais". Šiandien ir vėl mano sielą gniuždo mintys apie šiuolaikinių ašarojančių vyrų madas. Matyt, neatsitiktinai jos ir vėl mane užplūdo būtent čia – prie Medininkų pilies mūrų"- rašo Mindaugas Kazimieraitis DELFI.lt.
 
Medininkų pilis buvo statyta XIII a. pab. – XIV a. I pusėje ne ant iškilios kalvos, ne ant upės šlaito, o tiesiog prie kelio, jungusio Lietuvą su Rusia. Lygioje vietoje. Pilis – didelis keturkampio formos plotas su anuomet keturiais bokštais ir keturiais vartais. Pilį juosė griovys, kuriame tyvuliavo iš pelkių suvarytas vanduo. Ši pilis nebuvo kunigaikštystės centras, neturėjo ir savo čia reziduojančio kunigaikščio. Jos paskirtis buvo tiesiog krašto, pirmiausia, sostinės Vilniaus gynyba.
 
Medininkų pilis užsitarnavo kryžiuočių dėmesį kaip rimta kliūtis. Visgi lygumoje pastatytos Medininkų pilies pranašumas nebuvo nei išskirtinė padėtis, nei itin stiprūs įtvirtinimai. Ši pilis buvo stipri dėka Sostinę gynusios rinktinės valdovo kariuomenės. Karių Vyčių galios! Tvirta valia „apginti savo Tėvynę" yra ta žinia, kurią iki šiol sužadina ši pilis.
 
Visas straipsnis:
 
http://www.delfi.lt/projektai/zvilgsnis-i-lietuva/priesu-baimes-pakursciusi-pilis-laikai-kai-nebuvo-verktiniu-ir-negyne-nato.d?id=71355978
 
Trakų istorijos muziejaus nuotr.
 
***
 
"Žvilgnis į Lietuvą" - nauja ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai".
 
Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas.
 
„Žvilgsnis į Lietuvą" projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas