En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

2011

Gyvenamieji kupiškėnų trobesiai

2011-ųjų metų pabaigoje kupiškėnus bei visus šio krašto istorijai neabejingus žmones nudžiugino leidinys „Gyvenamieji kupiškėnų trobesiai“ (Kupiškis: Kupiškio etnografijos muziejus, 2011). 2011 m. gruodžio 21 d., 15 val., Kupiškio kultūros centre jis bus pristatomas visuomenei.

PrisegtukasDydis
Trobesiai.pdf6.45 MB

Elektroninis leidinys „Architekto tyrėjo kelias. Sigitas Benjaminas Lasavickas (1926–1998)“

Minint vieno žymiausių XX a. II-osios pusės architektūros paveldo tyrėjo, architekto, restauratoriaus Sigito Benjamino Lasavicko 85-ąsias gimimo metines buvo parengtas elektroninis leidinys „Architekto tyrėjo kelias. Sigitas Benjaminas Lasavickas (1926–1998)“. Šis leidinys, kurį sudaro elektroninė knyga (sudarytoja E. Povilaitytė) ir dokumentinis filmas (režisierius V. Urbanavičius), išleistas DVD kompaktinio disko formate. Tai pirmoji knyga, plačiau aptarianti architekto biografiją ir veiklą bei pirmasis dokumentinis filmas apie S.B. Lasavicko darbus kultūros paveldo tyrimų srityje.

Wetland Settlements of the Baltic. A Prehistoric Perspective

„Wetland Settlements of the Baltic. A Prehistorick Perspective“ – tai pirmasis leidinys, pristatantis viso Baltijos regiono šalių vandeningų vietų archeologinius tyrinėjimus. Knygos tikslas – pristatyti regiono specifiką, aptariant vykdomus ir vykdytus tyrimus, jų glaustus rezultatus, objektų tipus, pateikiant kuo išsamesnę istoriografiją. Straipsnių rinkinys sudarytas iš skyrių, kuriuos parengė patyrę tyrėjai, taip pat jauni specialistai iš Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos ir Vokietijos, dirbantys su šlapynių archeologijos objektais.

Lietuvos medinės bažnyčios

Raimondas Paknys, Dalia Vasiliūnienė

Lietuvos medinės bažnyčios

Albumas skirtas Lietuvos medinėms šventovėms – labai savitam kultūros paveldui, kurį formavo ir Vakarų meniniai stiliai bei katalikiškosios dailės kanonai, ir įvairaus masto istoriniai įvykiai, bažnyčios globėjų bei fundatorių galimybės, meistrų profesionalumas.

Fotoalbumas ,,Zarasų miesto ir apylinkių senoji architektūra“

2011 m. Zarasų krašto žmones nudžiugino miesto ir apylinkių senąją architektūrą pristatantis ir įamžinantis leidinys „Zarasų miesto ir apylinkių senoji architektūra“. Šis leidinys – tai svarbi ir sveikintina Zarasų krašto muziejaus darbuotojų iniciatyva fotoalbume įamžinti dar išlikusią bei pristatyti jau tik archyviniuose dokumentuose užfiksuotą, Zarasų miesto ir jo apylinkių mūrinę bei medinę architektūrą.

Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2010 metais

2011 m. pabaigoje pasirodė kasmetinis, šiemet jau 30-asis, mokslinis-informacinis leidinys „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2010 metais“. Tęstinio leidinio išleidimą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos.

Leidinyje apžvelgiami visų 2010 metais Lietuvoje vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Informaciniai straipsniai gausiai ir kokybiškai iliustruoti. Jau nusistovėjusi leidinio struktūra ir šiemet išlieka nepakitusi – knygoje 16 skyrių, sudarytų teminiu ir chronologiniu principu – nuo akmens amžiaus paminklų iki istorinių pasipriešinimo vietų.

Archeologai, paveldosaugininkai ir visi Lietuvos archeologija besidomintys skaitytojai šiame leidinyje gali operatyviai surinkti ir susisteminti duomenis apie juos dominančių, tyrinėtų archeologijos objektų vietą, laiką, tyrimų rezultatus.

Surinktas turinys Spausdinimo versija