En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Filmai

Istorija kuriame kartu

Filmas pasakoja apie Lietuvoje gyvenančių ukrainiečių, lenkų, rusų, baltarusių, žydų, karaimų, totorių kultūros paveldą,religijų ir papročių savitumą.

Senieji Lietuvos Vargonai

Lietuvos vargonų paveldas lig šiol daugeliui nežinomas. Nors sovietmečiu buvo sunaikinti beveik visi istoriniai vargonai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, autentiškiausius pakeistus vargonus dar galima aptikti mažų miestelių ir kaimelių bažnyčiose.

Trapus yrantis pasaulis

Filmas apie giliausias architektūros tradicijas Lietuvoje turintį medinį paveldą persmelktas ir ironijos, ir šypsnio, ir nostalgijos, ir tikėjimo ateitimi. Dokumentinėje juostoje štrichuojamas dažno nūdienos savininko požiūris į „sutvarkytus“ medinukus su plastikiniais išdidintais langais, makrofleksu sandarintomis sienomis. Šiems epizodams priešpastatomos specialistų komentuojamos autentiškos, šiuolaikinio „plastikinimosi“ vajaus nesudarkytos senolių sodybos, kuriose medis, nors ir trapus, bet ne vieną žmonių kartą pergyvenęs...

Lietuvos parkų ir sodų kelias

Dokumentinis filmas „Lietuvos parkų ir sodų kelias“ pristato šalies parkų istoriją. Filmo metu žiūrovai „aplankys“ vienus iš seniausių - Paežerių ir Panemunės pilies – parkų bei Juozapo Tiškevičiaus žiemos sodą Kretingoje, prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė parką Palangoje, Irenijaus Oginskio įkurtą Rietavo parką, šiuolaikinius – Europos ir Grūto parkus.

Režisierius Saulius Vosylius

Scenarijaus autorė Birutė Žemaitytė

2007 m.

LIETUVA. Anapus ir šiapus laiko

„1009 metais šventasis Brunonas, vadinamas Bonifacu, katalikų šventikas ir vienuolis, vienuoliktais savo atsivertimo metais Rusijos ir Lietuvos pasienyje pagonių trenktas į galvą, su 18 saviškių kovo 9 dieną nukeliavo į dangų“ – toks įrašas Kvedlinburgo metraštyje prieš 1000 metų pirmą kartą pagarsino Lietuvos vardą.

The Jewish Cultural Heritage in Lithuania

Dokumentiniame filme „Care“ (liet. „Rūpestis“) visuomenei pristatomas žydų kultūrinis palikimas Lietuvoje – sinagogos, gyvenamieji bei visuomeniniai pastatai ir kt.

Režisierius Saulius Beržinis

2004 m.

Towns of Lithuania. Centuries of Growth

Dokumentiniame filme „Towns of Lithuania Centuries of Growth“ (liet. „Istoriniai miestai: sena ir šiuolaikiška“) pasakojama apie Lietuvos istorinių miestų kūrimosi ištakas, jų raidą lemiančius politinius, socialinius bei kultūrinius veiksnius.

Režisierius Justinas Lingys

Scenarijaus autorė Aušra Kalinauskienė

2003 m.

Wooden Manors of Lithuania

Dokumentinis filmas „Wooden manors of Lithuania“ (liet. Mediniai Lietuvos dvarai“) skirtas pristatyti Lietuvos medinių dvarų atsiradimo istoriją, jų išsaugojimo problematiką ir reikšmę Lietuvos kultūrai.

Režisierius Justinas Lingys

Scenarijaus autorė Aušra Kalinauskienė

2002 m.

Surinktas turinys Spausdinimo versija