En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Pranešimai spaudai

Komisija spręs Balandiškių dvaro likimą

2014 05 19

Kultūros paveldo departamento (toliau- Departamento) ir Biržų rajono savivaldybės atstovai sutarė sudaryti daugiašalę komisiją, kuri kuo skubiau pateiktų konkrečią strategiją, leisiančią užkirsti kelią tolesniam Balandiškių dvaro medinių rūmų nykimui. Kaip vienas realiausių sprendimų kol kas įvardijamas metodiškas dvaro išmontavimas konservuojant autentiškas medžiagas.

Už savavališkus darbus „CASH lounge bar“ vadovui paskirtą 4500 Lt baudą išieškos antstoliai

2014-05-13

Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas) antstoliams pateikė prašymą iš UAB „Imperatoriaus rūmai“, kuriai priklauso senamiesčio baras „CASH lounge bar“, vadovo Stepo Visockio išieškoti 4500 Lt.

Pritarta Kultūros paveldo departamento 2013 m. veiklos ataskaitai

2014-04-25

Balandžio 25 d. Valstybinės kultūros paveldo komisijos posėdyje  buvo pritarta Kultūros paveldo departamento (toliau - Departamento) 2013 m. veiklos ataskaitai.

Ar Šiauliai dar ilgai turės "Šanchajų"?

2014-04-23

Balandžio viduryje Kultūros paveldo departamentas (toliau – Departamentas) kreipėsi į Šiaulių apylinkės teismą dėl VšĮ „Šiaulių Žalgirio jachtklubas“ (toliau - Jachtklubas) galimai atliktos savavališkos statybos Rėkyvos dvaro sodybos, esančios Šiauliuose, teritorijoje.

Apdovanoti Geriausių archeologijos paveldo išsaugojimo darbų konkurso laureatai

2014-04-18

Balandžio 18 d. Vilniuje paminėta Tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos diena. Šia proga Kultūros paveldo departamentas (toliau- Departamentas) bendradarbiaudamas su Lietuvos mokslų akademijos skyriumi Mokslininkų rūmai surengė seminarą, kurio metu buvo aptarti paveldosaugos politikos klausimai, XX a. pradžios kultūros paveldo objektai.

Europą apraizgė kultūros kelių tinklas

2014-04-16

Kultūros ir kultūros paveldo populiarinimui vis dažniau pasirenkami kultūros keliai. Taip yra, nes tai patogus ir informatyvus būdas kultūrą pateikti ir į ją pažvelgti kaip į visumą, pripažįstant, kad ji dažnai peržengia valstybių sienas. Toks sistemingas pateikimas, kai sudaroma galimybė keliauti laikotarpio, įvykio, tam tikro kultūros paveldo, Europos kultūrai ir istorijai nusipelniusio žmogaus ar giminės ir pan. pėdsakais, yra patrauklus keliautojui. Jis turi progą apžvelgti plataus masto kultūrinę panoramą, konkrečius jį dominančius kultūros objektus pažinti išsamiai, jų kelią nueiti nuo pradžios iki pabaigos. Visas šias galimybes suteikia Europos kultūros kelių maršrutai.

Atsainus elgesys Čiulų dvaro sodybos kluono savininkei gali kainuoti daugiau nei 55 tūkstančius litų

2014-04-14

Kultūros paveldo departamentas (toliau – Departamentas) kreipėsi į teismą dėl žalos Čiulų dvaro sodybos kluonui atlyginimo. Šis pastatas yra vienas iš Molėtų rajone XIX a. pastatytos valstybės saugomos Čiulų dvaro sodybos elementų. Balandžio 29 d. dėl jo įvyksiančiame teismo posėdyje bus svarstoma, ar Departamentui išduoti vykdomąjį raštą, kuris leistų iš Monikos Kiauleikytės, kluono valdytojos ir atsakovės byloje, reikalauti į valstybės biudžetą sumokėti 55 953 Lt kompensaciją.

Nauja nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba svarstys memorialinį paveldą

2014-04-08

Kultūros paveldo departamentas (toliau - Departamentas) sudarė penktąją Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybą (toliau - Taryba). Ji svarstys memorialinius Lietuvos kultūros paveldo objektus – partizanų kapus, mūšių vietas bei žymių žmonių amžinojo poilsio vietas, senąsias kapines, koplytėles, kryžius, kultūros paveldo objektus, susijusius su partizaninio karo ir rezistenciniu laikotarpiu.

Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertai priėmė susitarimų protokolą

2014-04-07

Balandžio 3 - 4 dienomis Vilniuje vyko aštuntasis dvišalis Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis. Jame aptartos abiejų šalių kultūros paveldo išsaugojimui ir istorijos puoselėjimui svarbios temos, pasirašytas susitarimų protokolas.

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertai

2014-04-03

Šiandien Vilniuje prasideda dvišalis Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis, truksiantis dvi dienas.

Surinktas turinys Spausdinimo versija