Titulinis
Patarimai
Norvegijos patirtis

Norvegijos medinio paveldo apsaugos patirtis

Tęsiant pažintį su Skandinavijos šalių kultūros paveldo apsauga, jūsų dėmesiui pateikiame elektroninį leidinį, kuriame supažindinama su Norvegijos kultūros paveldo apsaugos specialistų patirtimi, jų darbo principais ir taikomais metodais saugant medinę architektūrą Norvegijoje. Manome, kad kol tokia efektyvi sistema nesukurta Lietuvoje, mūsų šalies piliečiams ir specialistams būtų naudinga susipažinti su kitų šalių patirtimi medinio paveldo apsaugos srityje. Elektroniniame leidinyje rasite daug praktinių patarimų, kaip išsaugoti medinius pastatus.
 
Tikimės, jog tiek Švedijos patirtis, pateikta šios internetinės svetainės rubrikoje „Patarimai", tiek ši Norvegijos patirtis praplės mūsų žinojimo lauką ir besidomintiems medinių pastatų išsaugojimu bus naudinga. Kaip žinia, pastaraisiais metais Lietuvoje ypač suintensyvėjusi plėtra miestuose ir priemiesčiuose bei netradicinių medžiagų naudojimas. Ne gana to, mūsų kaimai tuštėja, o atsikėlę į juos vasaroti miestiečiai dažnai nesuvokia nei medinių pastatų ir tradicinių medžiagų vertės, nei meistrų, kurie statė tuos pastatus, išminties. Tad nenuostabu, kad akyse nyksta ar yra bjaurojamas Lietuvos trapus ir labai savitas medinis kultūros paveldas, kuris per amžius buvo mūsų savastis.
 
Medžiaga buvo rengiama organizuojant tarptautinę konferenciją „Medinės architektūros paveldas ir nacionalinė kultūros politika", vyksiančią 2010 m. gegužės 26-28 dienomis, Vilniuje.
 
Dėkojame Norvegijos kultūros paveldo apsaugos direktorato Riksantikvaren už malonų bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę susipažinti su medinės architektūros išsaugojimo metodinėmis gairėmis.

Norvegijos medinio paveldo apsaugos patirtis.pdf

 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas