Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Vilniaus namai archyvų fonduose

Vladas Drėma „Vilniaus namai archyvų fonduose“, XIII knyga

XIII-oji Vlado Drėmos knyga yra jo surinktų istorinių žinių apie Vilniaus namus publikavimo tęsinys.
 
Vadovaujantis pirmoje knygoje aptartais principais skelbiami V. Drėmos išrašai iš Vilniaus gubernatoriaus bei policijos valdybos bylų apie miesto namų, gatvių, skverų tvarkymą, pastatų remontus. Tęsiama išrašų iš XIX a. periodinės spaudos apie Vilniaus namus, jų savininkus publikacija, talpinamos žinios apie statinius Vilniaus vyskupo ir Špitolių jurisdikose. Skelbiami 1822 m. centrinės miesto dalies valdžios nustatyti gyventojų rinkliavos švietimo reikalams tarifai pateikia papildomų žinių ir apie namus, jų kambarių skaičių. Pabaigoje spausdinamas autoriaus sudarytas architektūros istorijai reikšmingesnių dokumentų sąrašas iš XVIII a. Vilniaus magistrato bylų.
 
Šia knyga baigiame leisti V. Drėmos Vilniaus namus archyvų fonduose. Liko nespausdinta autoriaus surasta ir nurašyta dalis 1690 m. Vilniaus miesto dūmų tarifų, nes visas šis surašymas yra skelbtas. Taip pat neskelbiamas nebaigtas rengti istorinis Vilniaus gatvių sąrašas, keletas kitų mažiau reikšmingų išrašų.
 
Atsiprašome už publikacijų netikslumus, pasitaikančias korektūros klaidas. Pirmoje knygoje liko nepriminta tik vėliau surasta autoriaus pastaba, kad Vilniaus namų numeriai pirmą kartą nustatyti 1790 m., o 1808-1812 m. caro valdžios buvo pakeisti, tačiau po 1812 m. vėl grąžinti senieji. Antrą kartą Vilniaus miesto namai kitaip sunumeruoti 1837 m. Šifruojant tekstus, kilus neaiškumams, sutikrinti išrašus su originaliais leidykla neturėjo galimybių. Tikimės, kad šios V. Drėmos knygos pasitarnaus besidomintiems Vilniaus namais ir miesto praeitimi.
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas