Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Vilniaus bažnyčios

Vladas Drėma „Vilniaus bažnyčios“

Vlado Drėmos archyvinis palikimas be galo gausus ir įdomus. Jį žymus dailės istorikas ir muziejininkas pradėjo kaupti dar 1941 metais ir uoliai rinko iki pat savo saulėlydžio bibliotekų rankraščių skyriuose, archyvuose, skaitydamas mokslinę literatūrą, susirašinėdamas ir bendradarbiaudamas su istorikais ir menotyrininkais.
 
Iš tokios sukauptos medžiagos, iš smulkiai autoriaus ranka primargintų pageltusių lapų ir lapelių rodosi „Vilniaus bažnyčios" – didelis pluoštas archyvinių žinių apie Viliaus bažnyčias, cerkves, koplyčias, vienuolynus ir ten esančias meno vertybes. Prie cituojamų šaltinių netrūksta ir Vlado Drėmos pastabų ar patikslinimų. Ši archyvinė medžiaga skelbiama beveik netaisyta. Išrašai daryti lietuvių, lotynų, lenkų, rusų, prancūzų, vokiečių kalbomis. Leidinį papildo ir iliustracinė medžiaga: paties Vlado Drėmos daryti piešiniai, schemos, brėžiniai, nuotraukos.
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas