Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Rokiškis ir grafai Tyzenhauzai

Rokiškis ir grafai Tyzenhauzai

2010-aisiais Europos paveldo dienų renginiais, tema „Šeima ir kultūros paveldas", buvo siekiama aktualizuoti iki šiol visuomenėje nepakankamai atpažįstamą dar Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikais atsiradusių didikų giminių išlikusį palikimą, jo reikšmę Lietuvos kultūrai ir istorijai, atskleisti garsių giminių įnašą į pilietinių bei moralinių vertybių ir tapatumo formavimą tuometinėje visuomenėje. Prie renginių prisijungė ir Rokiškio krašto muziejus, suorganizavęs edukaciją – atrakciją „Mus kviečia grafai Tyzenhauzai", temines nemokamas ekskursijas „Rokiškis ir grafai Tyzenhauzai", edukacines pamokas „Grafų Tyzenhauzų paveldas Rokiškyje", senosios muzikos koncertus, kurių metu pristatyta ne tik tos epochos muzika, bet ir LDK rašytojų eilės, epigramos, pašlovinimai. Daugpilio universiteto (Latvijos respublikos) profesorius H.Somsas parengė ir perskaitė pranešimą apie Rokiškio grafienės Marijos Tyzenhauzaitės-Pšezdzieckienės popiežiui dovanotą meno albumą „Terra Mariana".
 
Šio, dalinai remto Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, projekto lėšomis parengtas ir išleistas spalvingas edukacinis leidinys „Rokiškis ir grafai Tyzenhauzai", kuriame visuomenei pristatomas beveik du šimtus metų Rokiškį valdžiusių grafų veikla. Gausiai iliustruotas leidinys turėtų sudominti tiek mažuosius, tiek ir suaugusius skaitytojus.
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas