Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Prevencinė archeologija Europoje

Prevencinė archeologija Europoje: 2004 m. Vilniuje vykusios Europos prevencinės archeologijos komisijos (EPAC) konferencijos pranešimai

2004 m. Vilniuje įvyko Europos prevencinės archeologijos komisijos (angl. k. European Preventive Archaeology Corpus) konferencija. Leidinyje publikuoti šios konferencijos pranešimai anglų kalba.
 
Visoje Europoje dėl agresyvios ekonominės plėtros sparčiai nyksta begalė archeologinių vietovių. Įvairiose šalyse šios ardomosios veiklos pobūdis ir būdai, kaip to išvengti, skiriasi. Pranešimuose iš penkiolikos šalių: Belgijos, Prancūzijos, Graikijos, Vengrijos, Islandijos, Airijos, Italijos, Liuksemburgo, Lenkijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Ispanijos, parengtuose bendradarbiaujant su Europos archeologų asociacija, atsispindi dabarties institucinė ir teisinė situacija. Leidinyje pateikiami statistiniai duomenys bei informacija apie kiekvienos šalies konkrečias stiprybes bei didžiausias su prevencine archeologija susijusias problemas, lyginama teorija ir praktika, analizuojama egzistuojanti tarptautinio bendradarbiavimo formų įvairovė, gilinamasi į atvejus, kur bendradarbiavimas kontinentiniu lygmeniu yra labiausiai pageidautinas.
 
Prevencinė archeologija yra daugiau nei plėtros diktuojami gelbėjamieji archeologiniai tyrimai – jos idealus siekinys: palikti atrastą kultūros paveldą nepaliestą. Knygoje pateikiami siūlymai dėl ateities prioritetų išlaikant tvirtas sąsajas su Europos Tarybos atliekamomis Europos archeologinio paveldo apsaugos konvencijos (Valletta, 1992) stebėsenos ir priežiūros veiklomis.
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas