Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Kupiškėnų klėtys ir klėtelės

Projektas „Kupiškėnų klėtys ir klėtelės“

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos iš dalies finansavo 2012 metais vykdytą Kupiškio etnografijos muziejaus projektą „Kupiškėnų klėtys ir klėtelės". Jo metu buvo susisteminta medžiaga apie klėtis ir klėteles esanti Kupiškio etnografijos muziejuje. Surinkta ir apibendrinta medžiaga apie šiuo metu esančias klėtis ir klėteles iš visų Kupiškio rajono seniūnijų: Alizavos, Kupiškio, Noriūnų, Skapiškio, Subačiaus ir Šimonių. Įdomiausios iš jų nufotografuotos ir išmatuotos, bei sugrupuotos, pagal svarbą vietos bendruomenėms, Kupiškio kraštui ir Lietuvos istorijai, (Knygnešių spaudos slėpimas, gegužinės pamaldos, dailininko Kazio Šimonio piešta klėtelė ir panašiai).
 
Paruoštas spausdinimui 64 puslapių albumo maketas „Kupiškėnų klėtys ir klėtelės" su apibendrinančiais profesoriaus Jono Minkevičiaus „Klėčių architektūra" ir istorikės Aušros Jonušytės „Klėčių ir klėtelių įvairovė" straipsniais. Jono Minkevičiaus „Klėčių architektūra" ir istorikės Aušros Jonušytės „Klėčių ir klėtelių įvairovė" straipsnių santraukos, bei albumo nuotraukų pavadinimų vertimu į anglų kalbą.
 
Apibendrinantį straipsnį parengė Aušra Jonušytė: „Kupiškėnų klėtys ir klėtelės". Taip pat primename, kad 2011-ųjų metų pabaigoje pasirodė leidinys „Gyvenamieji kupiškėnų trobesiai".
 
Visa projekto metu surinkta ir apibendrinta medžiaga įrašyta į skaitmenines laikmenas, ir saugoma Kupiškio etnografijos muziejaus archyve.
 
Keletas nuotraukų iš albumo:
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas