Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Kražių bažnyčios paveikslas

Knygelės „Kražių bažnyčios paveikslas: Šventieji Benediktas ir Skolastika, garbinantys Mergelę Mariją“ pristatymas

2013 m. Kražių miesteliui bei visai Žemaitijai yra išskirtiniai, dėl kelių svarbių datų: sukanka 600 m. kaip buvo įsteigta Žemaitijos vyskupystė, praėjo 760 m. nuo pirmojo Kražių miestelio paminėjimo, 250 m. nuo dabartinės bažnyčios pastatymo bei 120 m. po "Kražių skerdynių". Atsižvelgiant į šias sukaktis, išleista knygelė "Kražių bažnyčios paveikslas: Šventieji Benediktas ir Skolastika, garbinantys Mergelę Mariją", kurioje skaitytojas supažindinamas su Kražių Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios didžiajame altoriuje kabančiu paveikslu. Knygelėje išsamiai apžvelgiamos paveikslo atsiradimo aplinkybės, jo kabėjimo vietos ir artimiausios supančios aplinkos pokyčių istorija. Po restauracijos buvo galima pažvelgti į paveikslą be aptaisų, todėl knygelėje pirmą kartą pateikiama drobės be aptaisų meninė analizė.
 
Knygelę 2013 m. spalio 12 d. Kauno Arkivyskupijos muziejuje (Valančiaus g. 6) 15 val. pristatys knygelės autorius Darius Žukauskas bei mintimis pasidalins prof. dr. Laima Šinkūnaitė. Renginyje taip pat gros akordeonistė Agnė Dūkštaitė.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas