Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Dinges miestas

Monografija "Dingęs miestas. Viduramžių Kaunas archeologinių tyrimų duomenimis"

Archeologo dr. Mindaugo Bertašiaus parengtoje mokslo monografijoje apibendrinama Kauno archeologinių tyrimų medžiaga, pateikiamos išvados miesto atsiradimo klausimu, nagrinėjama miesto raida XIV–XVII amžiais. Darbe tyrinėjama miesto viduramžiškosios kultūros tradicija, pagrindžiamos kultūrinių reiškinių sąsajos su Baltijos regiono, Hanzos sąjungos miestais, atskleidžiama miesto, ypač reprezentuojančio gotikos laikotarpio tradicijas, ypatybės.
 
Publikacija remiasi beveik neskelbta, bet gausia XIV–XVII amžiais datuojama archeologinių (o iš dalies ir architektūrinių) tyrimų medžiaga. Ruošiant publikaciją buvo peržvelgta ir studijuota gausi archyvinė medžiaga, jos pagrindu formuluojamos išvados ir apibendrinimai. Kauno tyrimų medžiaga yra gausi, bet labai mažai skelbta. Tai pirmas bandymas rašyti miesto istoriją remiantis archeologinių tyrimų duomenimis. Skelbiama medžiaga pagelbės studijuojant bei domintis Lietuvos miestų ir Kauno istorine raida, pasitarnaus norintiems pažinti miesto kultūrą ir jos įtaką šiandieninėje visuomenėje.
 
Monografija skelbiama kaip leidinys skirtas tiek akademinei bendruomenei (šaltinių analizė, argumentacija), tiek ir besidominčiai visuomenei (gausi iliustracinė medžiaga – grafinė, reiškinių paplitimo žemėlapiai, piešiniai ir nuotraukos – pateikiama siekiant išnaudoti grafinio akivaizdumo ir reiškinių rekonstrukcijos privalumus). Medžiaga nagrinėjama atskiromis temomis, kurios apima įvairius miesto istorijos, urbanistinės ir architektūrinės raidos, buitinės kasdienos kultūros bei viešųjų reiškinių aspektus, iš viso – dvylika skirtingų temų.
 
Monografijos rengimą 2011-2012 m. parėmė Lietuvos mokslo taryba.
 
Monografijos leidimą 2013 m. parėmė Kultūros paveldo departamentas.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas