Titulinis
Leidyba
Leidiniai
Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2009 metais

Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2009 metais

2010 m. lapkričio pabaigoje Lietuvos archeologija besidominčius skaitytojus pasiekė kasmetinis mokslinis-informacinis leidinys „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje", kuriame apžvelgiami visų 2009 m. vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Šis, jau 29-asis, leidinys išleistas Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos ir Kultūros rėmimo fondui dalinai finansavus.
 
Kaip ir kiekvienais metais leidinys yra parankus archeologams, paveldosaugininkams, plačiajai visuomenei, norinčiai greitai ir operatyviai surinkti bei susisteminti duomenis apie archeologijos objektų tyrinėjimo laiką ir vietą, aptiktus objektus, radinius, jų chronologiją, todėl „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2009 metais" struktūra iš esmės liko nepakitusi.
 
„Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2009 metais" atspindi tų metų tyrinėjimų tendencijas. Leidinio viršelyje – Stabatiškės dvarvietės archeologinių tyrinėjimų vaizdai. Šie tyrimai išsiskyrė savo apimtimi. Stabatiškės dvarvietė yra pirmoji ir kol kas vienintelė nuosekliai ir nuodugniai ištirta dvarvietė Lietuvoje. 2009 m. pasižymėjo tyrinėtų piliakalnių gausa, taip pat gausiais ir informatyviais bažnyčių bei jų aplinkos tyrimais, itin vertingi buvo Kernavės tyrinėjimai. Išsiskiria leidinio skyrelis apie pilių archeologinius tyrinėjimus, jame pagaliau pristatomi apibendrinti 2002-2009 m. Vilniaus pilies teritorijos tyrinėjimai, juos papildo naujų metodų – geofizinių tyrimų – Kalnų parko teritorijoje duomenys. Taip pat išsamiai pateikiama daug naujos informacijos apie pilį suteikę Kauno pilies bastėjos tyrinėjimų rezultatai.
 
Leidinys dalinai finansuotas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas