Titulinis
Sugrįžtantys dvarai
Šešuolėlių dvaras

Sugrįžtantys dvarai (13). Šešuolėlių dvaras – vertingiausias secesinės dvarų architektūros pavyzdys

Puošnus ir skoningas, kartu ir santūrus rūmų interjeras, rūpestingai sutvarkytas ir puoselėjamas parkas, šiuolaikinėms reikmėms pritaikyti ūkiniai pastatai bei gausybė kultūrinių renginių, socialiniai projektai ir komercinės paslaugos puikiai dera Šešuolėlių dvare, kurį privačiomis lėšomis atgaivino Petrauskų šeima. Dvaras atviras lankymui.
 
Vos 7 km nuo Širvintų restauruotais pastatais ir sutvarkytu parku išsiskiria Šešuolėlių I k. dvaro sodyba, kurią sudaro reto Lietuvoje anglų kotedžų stiliaus rūmai, karvidė, arklidė, svirnas, spirito varykla, ledainė, ūkvedžio namas, XIX a. vid. įveistas parkas su tvenkiniais ir upeliu bei senosios kavinaitės. Rūmų viduje vyrauja moderno stilius. Peizažinio parko rytinėje dalyje ošia ąžuolų alėja. Parke žaliuoja ne tik vietiniai, bet ir itin reti atvežtiniai augalai.
 
Šešuolėlių I k. dvaras gyvas ir tarnauja šiandienos poreikiams
 
Šešuolėlių dvaro sodybą pamėgo sostinės ir kitų šalies vietovių gyventojai, besižavintys romantiškais koncertais autentiškoje aplinkoje.
 
Klasikinės muzikos gerbėjai jau kelerius metus kviečiami į Kristupo vasaros festivalio koncertų ciklą „Kristupo piknikai". Nenutyla Šešuolėlių dvare koncertai ir žiemą, čia vyksta „Kristupo kalėdos".
 
Rūmuose laukia 8 prabangiai įrengti miegamieji apartamentai, sūkurinė vonia, prabangios svetainės ir valgomieji kambariai su gausybe senos ir modernios tapybos paveikslų, jauki konferencijų salė mansardoje. Dvaro rūmų antrame aukšte su nuostabiu vaizdu į senąjį parką yra miegamasis, kuriame mėgo apsistoti Lietuvos Prezidentas Antanas Smetona. Aštuoniakampės dvaro ledainės rūsyje įrengta pirtis, o virš jos - jaukus poilsio ir pobūvių kambarys. Rekonstruotose dvaro ansamblio patalpose įrengta 400 vietų pokylių salė.
 
Šalia atkurtos dvaro spirito varyklos yra įrengti jaukūs kambariai, kuriuose galima apsistoti ir žiemos metu. Šešuolėlių dvaro rūmų aplinka pritaikyta proginiams ir kultūriniams renginiams, kuriuose galima prisiliesti prie senųjų laikų dvasios, kultūros ir dvarų prabangos, suderintos su šiuolaikine estetika.
 
Truputis istorijos
 
Šešuolėlių I k. dvaro valdos priklausė Radviloms, o XIX a. įsigijo dvarininkų Jasinskių šeima, kuri XIX a. 6 dešimtmetyje įkūrė dvaro sodybą. Amžiaus pabaigoje dvarą nupirko Končių giminė.
 
Dabartinį vaizdą Šešuolėlių I k. dvaro sodyba įgijo, valdant Petrui Povilui Končiui, kuris XX a. pr. perstatė raudonų plytų moderno stiliaus prabangius rūmus, kurių išorė nepakito iki mūsų dienų, ūkinius pastatus, įkurdino mokyklą ir skaityklą apylinkių gyventojams.
 
Tarpukaryje dvaro sodybą įsigijo Lietuvos kariuomenės pulkininkas Jonas Variakojis. Pas J. Variakojį retsykiais svečiuodavosi Respublikos Prezidentas Antanas Smetona, apsistodavęs rūmų antrajame aukšte. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui, Variakojai pasitraukė į Vakarus.
 
XX a. pab. dvaro sodyba grąžinta paveldėtojams, o 1998 m. ją įsigijo Petrauskų šeima, kuri prikėlė Šešuolėlių I k. dvaro sodybą naujam gyvenimui.
 
Šešuolėlių dvaro rūmai. Nuotrauka Dianos Varnaitės Šešuolėlių dvaro rūmai. Nuotrauka Dianos Varnaitės Šešuolėlių dvaro ledainė. Nuotrauka Dianos Varnaitės
 
 
Parengta naudojant informaciją iš žemiau nurodytų šaltinių:
http://www.sesuoleliudvaras.lt/lt/titulinis
http://www.turizmas.info/aplankyk/lietuva/sesuoleliu/sesuoleliu-dvaras/2...
http://pramogos.delfi.lt/culture/sesuoleliu-dvaras-ne-tik-savininko-dzia...
http://www.musupaveldas.lt/lt/misc/object?id=18563
http://www.15min.lt/zyme/sesuoleliu-dvaras

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas