Titulinis
Geroji patirtis
Spaustuvės pastatas - restauravimo pavyzdys Marijampolėje

Spaustuvės pastatas - restauravimo pavyzdys Marijampolėje

Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių komplekso spaustuvės pastatas (J. Bendoriaus g. 5, Marijampolė) - restauravimo ir priežiūros saugant kultūros paveldą Marijampolės apskrityje pavyzdys.
 
Į Jono Pauliaus antrojo piligrimų kelio programą įrašytą baziliką ir vienuolyną valdo VšĮ Marijampolės kultūros ir istorinio paveldo turizmo centras. ES lėšomis restauruotame marijonų spaustuvės pastate įkurtas Palaimintojo Jurgio Matulaičio piligrimų centas, svečių namai "Domus Beati". Piligrimams įrengti kambariai, kuriuose vienu metu gali apsigyventi apie 50 svečių. Čia taip pat įkurta biblioteka, kur ne tik piligrimai, bet ir visi marijampoliečiai bei svečiai gali susipažinti su retų spaudinių fondais. Marijampolės marijonų ordino viena iš visuomeninės veiklos gairių buvo leidyba, marijonų išspausdinti leidiniai turėjo didelę reikšmę ne tik Marijampolės tarpukario gyvenime, bet buvo reikšmingi ir visai Lietuvai. 1927m. pastatyta marijonų spaustuvė veikė iki 1940 m.
 
2013-2014 m. atlikti tvarkomieji paveldosaugos darbai: restauruotas fasadų su dekoratyviniais elementais tinkas, karnizai, palangės, cokolio rustų piešinys, atlikti fasadų tinko dažymo darbai, restauruoti vidaus laiptai, metaliniai turėklai su mediniu porankiu. Pagal istorinius tyrimus ir ikonografinius duomenis atkurtas spaustuvės stogas ir mansardos aukštas su stoglangiais ir frontonais. Pagal polichromijos tyrimus parinkti fasadų dažymo sprendiniai. Visi darbai atlikti kokybiškai pagal nustatytus paveldosaugos reikalavimus, išsaugotos ir restauruotos visos objekto vertingosios savybės.
 
Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių komplekso spaustuvė Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių komplekso spaustuvė Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių komplekso spaustuvė Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių komplekso spaustuvė Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios ir marijonų vienuolyno statinių komplekso spaustuvė
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas