Titulinis
Geroji patirtis
Bendruomenės rūpesčiu išsaugota Liolių kapinių koplyčia

Bendruomenės rūpesčiu išsaugota Liolių kapinių koplyčia

Prieš restauraciją medinė koplyčia Liolių miestelio (Kelmės r.) kapinėse jau buvo avarinės būklės: kiauru stogu, supuvusiomis perdangomis, stipriai pakrypusi į šoną, vienas kampas tiesiog sulindęs į žemę. Atrodė, kad visas pastatas bet kurią akimirką galėjo sugriūti, tačiau Liolių bendruomenės rūpesčiu,  Europos  Sąjungos ir savivaldybės paramos dėka 2015-aisiais jis prikeltas ir išsaugotas ateities kartoms.
 
Siekdami užsibrėžto tikslo lioliškiai ilgai mynė įvairių institucijų slenksčius, mat paaiškėjo, jog koplyčia neturi jokių dokumentų. Tik po teismo sprendimo, kad objektas yra beglobis buvo atlikta koplyčios inventorizacija, teisinė registracija, atsirado galimybė teikti paraišką dėl tvarkybos darbų finansavimo.
 
Koplyčios restauravimo darbai truko pusantrų metų. Pabaigtuvės būtų galėjusios įvykti ir anksčiau, jei nebūtų reikėję kelis kartus  pirkti rangos darbus - vis neatsirasdavo rangovas, kuris pagal gana kuklią sąmatą (35 tūkst. eurų) sutiktų tvarkyti  valstybės saugomą kultūros paveldo objektą. Be to už šias lėšas turėjo būti nupirkti baldai, sutvarkyta elektros instaliacija, sumontuota žaibosaugos ir priešgaisrinės saugos įranga, signalizacija.
 
Restauruotoje koplyčioje įrengta salė bendruomenės susirinkimams, kultūriniams renginiams, prireikus ji gali būti pritaikoma šarvojimo reikmėms.  Kultūros paveldo pastato tvarkybos darbus atliko UAB „Telšių meistras“.   
 
1853 metais pastatyta Liolių kapinių koplyčia kartu su Liolių Šv. Apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčia bei varpine sudaro valstybės saugomą architektūros ansamblį. Kaip ir daugelis Lietuvos medinių sakralinių pastatų, ji ne kartą buvo niokojama. Išliko nepakitęs pastato architektūros istorinis stilius, trisieniu užsibaigiantis stačiakampis planas, keturių stulpų pagrindinio fasado portikas.
 
Liolių kapinių koplyčia Liolių kapinių koplyčia Liolių kapinių koplyčia Liolių kapinių koplyčia
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas