Titulinis
Geroji patirtis
Platelių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios stogas

Baigtas restauruoti Platelių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios stogas

Prieš du metus pradėtas ir 2014 metais baigtas restauruoti Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus medinės bažnyčios Platelių miestelyje stogas – dar viena graži bendruomenės žmonių iniciatyva, kuria siekiama išsaugoti savitą lietuviškąjį kultūros paveldą.
 
Suradus pinigų medinukės bažnyčios tvarkybai, senas stogą dengęs šiferis buvo pakeistas skiedromis. Sutvirtintos stogo konstrukcijos, demontuota šiferinė stogo danga, restauruota po šiferio danga buvusi skiedrų stogo danga. Taip pat restauruoti kryžiai, bokšteliai, pakeista lietaus nuvedimo ir žaibosaugos sistema.
 
Šių darbų iniciatorius - buvęs Platelių parapijos klebonas Saulius Katkus. Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčios priežiūra ir tvarkyba rūpinosi parapijos klebonas Rimvydas Marozas. Šiame darbe jam daug padėjo parapijiečiai.
 
Ypač reikšminga buvo Onutės Malukienės pagalba, kuri ruošė projektą finansavimui gauti. Bažnyčios stogo išsaugojimo darbai finansuoti iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) ir LR Vyriausybės biudžeto (skirta – 220 tūks. Lt) ir Plungės rajono savivaldybės administracijos (skirta – 10 tūkst. Lt).
 
Tai gražus ir įkvepiantis Platelių bendruomenės, vienijančios beveik tūkstantį narių ir entuziastingai prisidedančios prie miestelio bažnyčios reikalų, pavyzdys.
 
Platelių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia Platelių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia
 
 
 
 
 
 

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas