En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Kultūros paveldo departamento direktorius Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjui skyrė griežtą papeikimą (2007 01 05)

Kultūros paveldo departamento direktorius Albinas Kuncevičius Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjui  Nagliui Puteikiui skyrė griežtą papeikimą, kad valstybės tarnautojas elgėsi neetiškai, sumenkino visuomenės pasitikėjimą viešuoju administravimu bei kitais valstybės tarnautojais.

N. Puteikis 2006 m. gruodžio 13 d. buvo sulaikytas ir pristatytas į  Klaipėdos m. 3 policijos komisariatą už administracinio teisės pažeidimo (numatyto LR administracinių teisės pažeidimų kodekso 178 str. 1d.) įvykdymą, o būdamas policijos nuovadoje elgėsi neetiškai ir tuo pažeidė Valstybės tarnybos įstatymo 3 str. 2 d. 1 p. (valstybės tarnautojas privalo gerbti žmogų bei valstybės institucijas ir įstaigas), 4 p. (valstybės tarnautojas privalo elgtis nepriekaištingai), 8 p. (valstybės tarnautojas privalo būti tolerantiškas, pagarbus) bei Valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklių, patvirtintų LR Vyriausybė 2002 m. birželio 24 d. nutarimu Nr. 968, 2.1 p. (valstybės tarnautojas privalo gerbti žmogų, valstybės institucijas ir įstaigas, laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, kitų teisės aktų), 2.2 p. (valstybės tarnautojas privalo elgtis taip, kad visuomenė pasitikėtų viešuoju administravimu ir valstybės tarnautojais), 5.1 p. (valstybės tarnautojas privalo elgtis nepriekaištingai), 9.2 p. (valstybės tarnautojas privalo būti mandagus, malonus, paslaugus), 9.4 p. (valstybės tarnautojas privalo būti tolerantiškas, pagarbiai elgtis su kitais valstybės tarnautojais, kitais žmonėmis).

2006 m. gruodžio 13 ir 15 d. Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjas N.Puteikis viešai žiniasklaidoje atsiprašė dėl savo neetiško elgesio.

Griežtas papeikimas skirtas atsižvelgiant į lengvinančias aplinkybes, kad N.Puteikis savo pateiktuose paaiškinimuose pripažino, jog jam esant Klaipėdos m. 3 policijos komisariate elgęsis neetiškai. N. Puteikis ankščiau neturėjo tarnybinių nuobaudų, o jo tarnybinę veiklą iki incidento buvo siūloma vertinti labai  gerai.

Kontaktinis asmuo:

Aušra Dulevičiūtė Kavaliauskienė

vyr. specialistė ryšiams su visuomene

Kultūros paveldo departamentas

prie Kultūros ministerijos

tel.: (8-5) 211 32 39, ausradk@heritage.lt

Spausdinimo versija