En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Sudaryta penktoji Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba

2014-04-04

Kovo mėnesį Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos sudarė penktąją Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybą (toliau- NKVT). Jos specializacijos sritis - memorialinis paveldas: įvairūs objektai susiję su partizaninio karo ir rezistenciniu laikotarpiu, partizanų kapai, mūšių vietos bei žymių žmonių amžinojo poilsio vietos, senosios kapinės, koplytėlės, kryžiai ir panašaus pobūdžio vertybės.

Ateinančius ketverius metus penktojoje NKVT dirbs septyni profesionalai: Dr. Arūnas Bubnys, Dr. Salvijus Kuliavičius, Dr. Mindaugas Paknys, Dr. Virgilijus Pugačiauskas bei nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistės Rita Vėlyvienė, Edita Jankauskienė ir Audronė Vyšniauskienė. Dviejų metų laikotarpiui penktosios NKVT pirmininku išrinktas Salvijus Kuliavičius, o jo padėjėja- Audronė Vyšniauskienė.

Siekdama užtikrinti efektyvesnę memorialinio nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą taryba atliks įvairias funkcijas: nustatinės objektų ir vietovių vertingąsias savybes, jų reikšmingumo lygmenis, apibrėš jų ribas, tikslins vietinio, regioninio ir nacionalinio reikšmingumo lygmens nekilnojamųjų kultūros vertybių apskaitos duomenis. Penktoji NKVT taip pat spręs ar į nekilnojamojo kultūros paveldo vertybių registrą jau įtrauktiems objektams vis dar reikalinga apsauga. Nustačius, kad vietinio, regioninio ar nacionalinio reikšmingumo lygmens nekilnojamasis kultūros paveldo objektas ar vietovė yra sunykę, sunaikinti ar dėl kitų priežasčių praradę vertingąsias savybes, tarybos nariai galės priimti sprendimą, jog apsauga nebereikalinga.

 

Spausdinimo versija