En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertai

2014-04-03

Šiandien Vilniuje prasideda dvišalis Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis, truksiantis dvi dienas.

Susitikime dalyvauja LR kultūros viceministras dr. Romas Jarockis, Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos Valstybės pasekretorė prof. habil. dr. Małgorzata Omilanowska. Taip pat dalyvauja LR kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos, Nacionalinio kultūros paveldo instituto ir kitų Lietuvos bei Lenkijos kultūros ir kultūros paveldo institucijų atstovai.

Posėdyje bus aptarti abiejų šalių kultūros paveldo išsaugojimui ir istorijos puoselėjimui svarbios temos. Ekspertai diskutuos apie atminties institucijų – muziejų, bibliotekų ir archyvų – veiklą ir dvišalį bendradarbiavimą. Taip pat bus aptartos galimybės patogiau naudotis vieniems kitų archyvais, keistis gerąja patirtimi kultūros paveldo apsaugos srityje. Valstybių atstovai ieškos būdų gilinti dvišalį bendradarbiavimą archeologijos, kultūros paveldo atgaivinimo bei rengiantis Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių paminėjimui 2015 metais ir Stanislovo Moniuškos 200-ųjų gimimo metinių jubiliejui 2019 metais.

Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis vyks įgyvendinant 1999 m. gruodžio 16 d. Varšuvoje (Lenkija) pasirašytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės sutartį dėl Vyriausybės įgaliotinių bendradarbiavimo kultūros paveldo srityje. Posėdis vyks jau aštuntą kartą.Kontaktai informacijai:

Nijolė Bitinienė

Vyriausioji specialistė

Kultūros paveldo departamentas

prie Kultūros ministerijos

Tel. + 370 5 211 32 39

El. p. nijole.b@heritage.lt

 

Spausdinimo versija