En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Tarptautinė konferencija: kultūros paveldo nauda kitoms ES politikos sritims

2013-11-12

Lapkričio 13 – 14 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija “Kultūros paveldas ir ES strategija “Europa 2020” – siekiant integruoto požiūrio”. Konferencijos metu dėmesys bus atkreiptas į kultūros paveldo įvairiapusiškumą ir sąveiką su kitomis ES politikos sritimis, diskutuojama apie galimybes išnaudoti kultūros paveldą kaip išteklį siekiant realizuoti kitų politikos sričių tikslus.

Kultūros paveldo sektorius apima platesnę veiklą nei paminklų, kraštovaizdžių ir archeologinių vietovių apsauga. Jis glaudžiai susijęs su daugeliu kitų politikos sričių ir turi didelį potencialą darbo vietų kūrimui bei ekonomikos skatinimui, todėl gali būti naudojamas siekiant Europos Sąjungos strategijos “Europa 2020” tikslų. Konferencijos dalyviai diskutuos, kaip geriau kultūros paveldą integruoti į kitas politikos sritis ir pasiekti, kad jis atsirastų ES politikos sudėtyje.

Kiekvienoje iš trijų teminių darbo grupių bus pateikti keli gerosios patirties atvejai, parodantys kultūros paveldo, žemės ūkio, aplinkos apsaugos ir regionų plėtros politikos sąveiką bei kultūros paveldo pridėtinę vertę šiems sektoriams. Pateikti pavyzdžiai leis geriau suprasti, kad integruotas požiūris gali būti naudingas ne tik kultūros paveldo, bet ir minėtiems politikos sektoriams.

Plenarinės sesijos metu bus aptariama kultūros paveldo sąveika su tokiomis sritimis kaip turizmas, tyrimų sektorius ir švietimas. Lietuvos pirmininkavimo ES kontekste rengiama konferencija baigsis deklaracija ir rekomendacijomis, kaip praktiškai įgyvendinti kultūros paveldo ir kitų sektorių integravimo principą.

Konferencija suburs skirtingų sektorių specialistus ir politikos formuotojus iš visos Europos. Dalyvaus Europos Komisijos, Europos Parlamento, Europos Tarybos, vyriausybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų, mokslininkų ir akademikų atstovai. Konferencija suteiks unikalią galimybę aptarti pagrindinius kultūros paveldo apsaugos klausimus, daugiau sužinoti apie kiekvieno sektoriaus problemas, tendencijas, politikos tikslus ir užtikrinti tarpsektorinį bendradarbiavimą.

Daugiau informacijos apie konferenciją rasite oficialioje konferencijos interneto svetainėje.

 

 

Spausdinimo versija