En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Kvietimas į paskaitą „Kultūrinis kraštovaizdis ir kraštovaizdžio kultūra: sąvokos, taikymas, iššūkiai“

2013-11-06

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS tęsia paskaitų ciklą „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. 2013 m. lapkričio 6 d. [trečiadienis], 17:30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje, Šv. Jono g. 11 (Vilnius) kviečiame į paskaitą apie kraštovaizdį. Paskaita skiriama į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įrašytai Kuršių nerijai. 

Paskaitos metu dr. Giedrė Godienė (geografė, Lietuvos geografų draugijos narė, pastaruosius 10 metų nagrinėja Europos kraštovaizdžio konvencijos įgyvendinimą Lietuvoje ir Europoje) aptars kultūrinio kraštovaizdžio suvokimą ir iššūkius, kurie kyla jo apsaugos, tvarkymo bei planavimo srityse.

Linas Naujokaitis (UAB „Urbanistika“ vyr. architektas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto docentas) pakomentuos urbanistinio planavimo specifiką kultūriniame kraštovaizdyje, remiantis Neringos savivaldybės teritorijos ir jos dalių bendrojo plano pavyzdžiu.

Žmogus, tam tikrą erdvę įvardinęs kraštovaizdžiu, joje gyvena ir kuria daugiasluoksnį kultūrinį kraštovaizdį. Jo suvokimas ir išraiška – tai kintančių žmogaus, visuomenės, valstybių ir pasaulinių vertybinių nuostatų atspindys. Kiekviena karta įaudžia savo laikmečio ir savo požiūrio giją į keturmatį kraštovaizdžio audinį. Koks jis ir kaip jis funkcionuoja tarptautiniuose teisės aktuose bei kasdieniniame gyvenime čia ir dabar?

Paskaita nemokama.

Kitos paskaitų ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“ temos: tarpukario architektūra, sovietinis paveldas, vizualinis integralumas.

Informacija: www.unesco.lt, www.archfondas.lt, www.facebook.com/UNESCO.LT

Spausdinimo versija