En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Gruževskiai pasakoja apie dvarą ir jo papročius

2012-12-19

Kelmės krašto muziejus vykdė nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projektą „Edukacinis užsiėmimas: Gruževskiai pasakoja apie dvarą ir jo papročius“.

Projekto vykdymui iš dalinio finansavimo valstybės biudžeto lėšomis skirta 1200 Lt. Kelmės krašto muziejaus finansinis indėlis 220 Lt. Projekto įgyvendinimo vieta Kelmės krašto muziejus (Kelmės dvaras). Projekto įgyvendinimo pradžia 2012-06-30. Projekto pabaiga 2012-12-10.

Nauja edukacinė programa „Gruževskiai pasakoja apie dvarą ir jo papročius“ buvo pristatyta Kelmės krašto muziejuje 2012 metų lapkričio 28 d. istorijos mokytojams ir moksleiviams. Tai teatralizuotas pasakojimas apie 17-18 a. baroko epochos dvaro papročius, aprangos detales, etiketą, žaidimus.

Edukacinė programa:

  • - Užsiėmimai vyksta Kelmės dvaro rūmuose. Užsiėmimą veda du dvariškais rūbais apsirengę muziejaus darbuotojai arba rūbais pasiūloma apsirengti moksleivių grupę lydintiems mokytojams.
  • - Ekspozicijos „Gruževskių šeimos istorija“ I-oje salėje pasakojama apie 18 a. dvariškių aprangą, bei jos aksesuarus.
  • - II-joje ekspozicijos salėje pasakojamą apie 17-18 a. baroko epochos dvaro papročius, etiketą, rodomi dvariškių tarpe buvę populiarūs stalo žaidimai, buriama kauliukais.
  • - Vėliau dalyviai eina į renginių salę, kurioje, padedant muziejaus darbuotojams, naudojant parengtas dekoracijas, kuriami pagal žinomus 18 a. tapybos darbus ar to laikotarpio literatūrinius kūrinius „gyvieji paveikslai“ bei žaidžiami dvariškių baliuose buvę populiarius žaidimai. (Dalyvių grupė gali ir pati iš anksto pasirinkti paveikslą bei atsinešti rekvizitus „gyvajam paveikslui“).

Programos trukmė – 1 val. Dalyvių skaičius iki 30 dalyvių amžius 7 – 18 m. Beje, tai ir puiki galimybė įsiamžinti su 18 a. rūbais apsirengusiais muziejaus darbuotojais. Visos programos metu lydi to laikotarpio muzika.

Šio projekto įgyvendinimas prisidėjo prie moksleivių ir visuomenės ugdymo paveldo srityje, paskatino teigiamą nuomonę apie Kelmės dvaro rūmus ir bendrą Lietuvos paveldą. Populiaria forma – per edukacinį užsiėmimą, autentiškoje aplinkoje ir pasipuošus dvariškių rūbais – galima žymiai įtaigiau supažindinti lankytojus su buvusio Kelmės dvaro kultūrine veikla, papročiais bei tradicijomis. Dvariški rūbai garantuoja dvarišką atmosferą, leidžia pajusti ir geriau suprasti vietos dvasią. Dėl galimybės užsakyti edukacinę programą, muziejus tikisi daugiau susidomėjusiųs ir įspūdžiais besidžiaugiančių lankytojų.

Spausdinimo versija