En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Nauja knyga apie Želvos kraštą

2012-12-13

Želvos vidurinė mokykla metams baigiantis dar kartą pradžiugino šio krašto žmones – jos muziejuje parengta nauja knyga ,,Senieji Želvos krašto kaimai“.

Jos parengėjos pedagogės Zita Kriaučiūnienė ir Rasa Povylienė džiaugiasi ne vien Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos skirta parama, bet ir nuoširdžia Želvos krašto žmonių pagalba dalijantis žiniomis, prisiminimais. Naujajame leidinyje 116 Želvos valsčiaus (1919 – 1921, 1923 – 1950 m.) gyvenamųjų vietovių tarsi atgimsta ne tik vardais, skaičiais, faktais. Šilumos, tikrumo ir jaukumo knygai suteikia nuoširdūs, jaudinantys prisiminimai, minėtų pedagogių mokinių rašiniai gimtinės tema, laiškų muziejaus vadovei Z.Kriaučiūnienei ištraukos.

Knygoje rasime žinomų šio krašto žmonių Liongino Šepečio, žurnalisto Stanislovo Pleskaus, literatų Albinos Tumaitės – Povilavičienės, Monikos Blauzdienės, Prano Maželio tekstų. Su meile apie savo gimtuosius kaimus pasakoja daubariškietis Vladas Šepetys, Kiaukliškių I gyventojas Vaclovas Kalesnykas, Stanislovas Spruogis, kilęs iš Kiaukliškių II, ir daugelis kitų – iš viso 29 žmonės.

Naujoji knyga jau pristatyta Želvos krašto žmonėms – jos ,,sutiktuvės“ surengtos gruodžio 8 dieną atnaujintuose Želvos kultūros namuose. Į jas susirinko gausus būrys buvusių ir esamų želviškių, kurie domisi gimtojo krašto praeitimi, kuriems brangios jų gimtosios vietos - Želvos miestelis ar jo apylinkių kaimai.

Akimirkos iš renginio:

Spausdinimo versija