En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Europos kultūros keliai – patirtys ir galimybės

2012-12-11

Š. m. gruodžio 6 d. Vilniuje įvyko tarptautinis seminaras „Europos Tarybos Kultūros keliai – patirtys ir galimybės“, sulaukęs didelio susidomėjimo. Šiame vienos dienos renginyje dalyvavo apie 130 dalyvių - savivaldybių, muziejų, turizmo informacijos centrų, religinių bendruomenių atstovų, mokslo darbuotojų, kultūros paveldo specialistų. Į seminarą atvyko Europos kultūros kelių instituto direktorė Penelope Denu ir šio instituto Kultūros kelių projekto koordinatorė Eleonora Berti.

Susirinkusiuosius pasveikino kultūros viceministras Gediminas Rutkauskas, Europos kultūros kelių instituto direktorė Penelope Denu ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė. Ji pasidžiaugė jau dešimtį metų trunkančiu KPD bendradarbiavimu su Europos kultūros kelių institutu.

Buvo perskaityti septyni pranešimai apie tai, kokio ekonominio potencialo turi ir kiek turizmo galimybių teikia konceptualiai parengti kultūriniai maršrutai. Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Bavejan pateikė koknkrečią iliustraciją savo pranešime „Jono Pauliaus II piligrimų kelias – sėkmingas kultūrinio turizmo plėtros pavyzdys“.

Paveldo, turizmo ir SPA specialistas, Istorinių mineralinių vandenų miestų asociacijos Mokslinio komiteto narys Paul Simons kalbėjo apie Kultūros kelio kūrimą, kriterijų parinkimą moksliniu pagrindu pateikdamas konkretų pavyzdį savo pranešime „Istoriniai mineralinių vandenų miestai“. Kultūros kelių svarbą regioninei plėtrai akcentavo Francisco Singul iš Europinio Šv. Jokūbo kelio federacijos.

Materialų ir nematerialų kultūros paveldą Europos kultūros kelių kontekste “Inter Vitis“ kelio pavyzdžiu iliustravo Inter Vitis asociacijos Generalinė sekretorė Emanuela Panke, o apie turizmo produktų kūrimą ir Europos kultūros kelių rinkodarą pasisakė Neus Casellas iš Ispanijos žydų kultūros paveldo tinklo, nurodydamas Europos žydų kultūros kelią Europoje.

Kaip sukurti naują kultūros kelią, pasakojo Europos kultūros kelių instituto Kultūros kelių projekto koordinatorė Eleonora Berti savo pranešime „Nuo kultūros kelio idėjos iki projekto įgyvendinimo“.

Seminaras baigėsi renginio dalyvių diskusijomis ir klausimais, susijusiais su kultūros kelių kūrimu. Seminaro pranešimus rasite čia:

Renginio nuotraukos:

Spausdinimo versija