En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Žydų kultūros paveldo diena 2011

Kultūros paveldo departamentas kviečia bendradarbiauti organizuojant Europos Tarybos programos „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje“ tarptautinio projekto „Europos žydų kultūros diena“ renginius Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kuriuose yra išlikę materialių ženklų – nekilnojamojo kultūros paveldo objektų. 2011m. renginiai vyks rugsėjo 4 d., sekmadienį, juos visoje Europoje apjungs tema „Pasitinkant ateitį“.

Kviečiame susipažinti bei įvairiausiais kultūriniais renginiais Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kuriuose yra išlikę materialių ženklų – nekilnojamojo kultūros paveldo objektų įprasminti Europos žydų kultūrinį palikimą Lietuvoje.

Šių metų Europos žydų kultūros dienos tema siūlo itin plačias galimybes ir kviečia pasinaudoti naujausiomis komunikacijos priemonėmis. Šiuolaikinė informacijos sklaida leidžia pažvelgti į praeitį ir dabartį ištrinant laiko ir nuotolio aspektus. Kviečiame organizuoti ir dalyvauti renginiuose, pristatymuose, kino filmų peržiūrose, diskusijose, aptarimuose bei viešosiose paskaitose, ekskursijose.

Kultūros paveldo departamentas pasirengęs konkurso būdu dalinai finansuoti įdomius ir gerai parengtus Europos žydų kultūros dienai skirtus vietos bendruomenių, muziejų bei mokyklų projektus.

Renginių organizavimą koordinuoja Kultūros paveldo departamentas, bendradarbiaudamas su Lietuvos žydų bendruomenėmis, Lietuvos muziejais ir mokyklomis, miestų ir rajonų savivaldybėmis. Detalesnės informacijos teirautis tel.: (8 5) 2734236, kontaktinis asmuo – Kultūros paveldo departamento Tarptautinio, ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Vailionytė.

Spausdinimo versija