En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Užutrakyje – „Šokančios dainos“

Sausio 29 d., šeštadienį, 14 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmų Gobelenų salėje vyks kamerinis koncertas „Šokančios dainos“. Tai išskirtinis baleto artisto Eligijaus Butkaus, dainininko Jono Sakalausko ir pianistės Birutės Asevičiūtės projektas, kuriame atlikėjai apjungė muziką, šokį, poeziją ir teatrą. „Šokančios dainos“ įtrauks klausytojus į dainų ir baleto šokio sūkurį: gražiausias L. van Beethoveno, M. Ravelio, S. Rachmaninovo, D. Šostakovičiaus dainas papildys specialiai šiai programai sukurti choreografiniai numeriai.

2010 m. „Auksiniu scenos kryžiumi“ ir „Operos švyturiu“ apdovanotas E. Butkus kartu su „Auksiniu scenos kryžiumi“ apdovanotu dainininku, kompozitoriumi ir grupės „El Fuego“ nariu J. Sakalausku bei pianiste B. Asevičiūte šią programą pirmą kartą pristatė neseniai baigtoje restauruoti Užutrakio dvaro rūmų Gobelenų salėje. Šokėjas metė sau iššūkį ne tik šokdamas mažoje kamerinėje aplinkoje, bet ir dainuodamas, o šiame koncerte B. Asevičiūtė ir J. Sakalauskas ne tik muzikavo, bet ir šoko.

Taip atlikėjai siekė koncerte apjungti šokį ir dainą į vientisą, išbaigtą pasirodymą, pavadindami jį „Šokančiomis dainomis“. O taip pat tradicinį kamerinės muzikos koncertą praturtinti neįprastu betarpišku renginio vedimu, eilėmis ir šokiu, kuriame atsispindi tiek klasikinio baleto, tiek šiuolaikinio šokio elementai.

Premjera sulaukė didžiulio pasisekimo bei puikių atsiliepimų. Entuziastingų klausytojų nesustabdė net blogos eismo sąlygos – koncertų salė buvo sausakimša. Kadangi ne visiems norintiesiems pavyko patekti į Kalėdų koncertus, muzikinė organizacija „United Voices“ kviečia projektą „Šokančios dainos“ Užutrakio dvaro sodybos rūmų Gobelenų salėje išvysti dar kartą.

Per pertrauką Užutrakio svečius maloniai priims rūmų šeimininkai, tad bus galima pasižvalgyti ir po kitas rūmų sales, pasiklausyti kultūrologės Linos Sokolovaitės pasakojimo apie Užutrakio dvaro bei čia gyvenusių grafų Tiškevičių šeimos istoriją, apie šiuo metu vykstančius dvaro sodybos restauravimo darbus. Norintieji galės pasivaišinti antrajame rūmų aukšte įrengtame bufete, kurį aptarnaus kavinė „Kiubetė“.

Koncertą rengia Vokalinės muzikos iniciatyvų grupė „United Voices“.

Koncerto partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

Bilietų kaina: 25 Lt.

Bilietus parduoda bilietų platinimo bendrovė „Bilietų pasaulis“. Vieną valandą prieš koncertą bilietų galima įsigyti koncerto vietoje. Taikomos nuolaidos: senjorams, studentams, moksleiviams – 15 procentų; Omni ID kortelių turėtojams – 10-20 procentų. Koncerto dieną nuolaidos negalioja.

Kontaktai:

„United Voices“

Rūta Banevičienė

Tel. +370 612 31170

El. p.: united.voices.lithuania@gmail.com

Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija

Lina Sokolovaitė

Tel. 8 528 55006

tinp@seniejitrakai.lt

Spausdinimo versija