En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Dėl Pūčkorių dvaro arklidžių – į prokuratūrą

Kultūros paveldo departamentas, pasipiktinęs neatsakingu Vilniaus savivaldybės požiūriu į kultūros paveldą, kreipėsi į prokuratūrą. Sostinės savivaldybės paskelbtame viešame aukcione, kuris vyks sausio 21 d., rengiamasi parduoti istorinės Pūčkorių palivarko sodybos teritorijoje esantį menkavertį sovietinės statybos arklidžių pastatą, aplink kurį buvo suformuotas ir 21 aro žemės sklypas. Valdininkai atkakliai ignoruoja faktą, kad vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Pavilnio regioniniame parke esanti Pūčkorių palivarko sodyba yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, todėl pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymą yra saugomas kartu su teritorija, kuri nuo paveldo objekto neatsiejama ir nedaloma.

Kultūros paveldo departamentas ne kartą kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, kad arklidžių pastatas būtų išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo ir likviduotas. Savivaldybė anksčiau buvo priėmusi sprendimą nevertingą statinį nugriauti, tam pritarė ir Kultūros ministerija. Tačiau vėliau valdininkai kažkodėl kardinaliai pakeitė savo ketinimus.

Pradėjus dirbti naujam merui Raimundui Aleknai atsirado viltis, jog Vilniaus valdžios požiūris į kultūros paveldą keisis, todėl buvo inicijuotas pasitarimas savivaldybėje. Jo metu Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė dar kartą pasiūlė išbraukti arklides iš privatizuojamų objektų sąrašo. Tokią poziciją palaikantį raštą pateikė ir Kultūros ministerija.

Tačiau sausio 11d. pranešta, kad Vilniaus savivaldybės privatizavimo komisija atsisakė stabdyti arklidžių privatizavimą.

Kreiptis į prokurorus Kultūros paveldo departamentas nutarė gindamas viešąjį interesą. Kyla grėsmė, kad bus pažeistas valstybės saugomo kultūros paveldo objekto vientisumas ir istoriškai susiformavęs kompleksiškumas. Privatizavus arklidžių pastatą ir pakeitus jo naudojimo paskirtį atveriamas kelias lengvatinėmis sąlygomis užvaldyti jam suformuotą valstybinės žemės sklypą. O paskui, nugriovus bevertes arklides, vietoj jų pastatyti Pūčkorių dvarui bei Pavilnio regioniniam parkui netinkantį svetimkūnį ar netgi kelis.

 Kontaktinis asmuo:

Diana Varnaitė

Kultūros paveldo departamento direktorė

Tel.: (8 5) 273 42 56

Mob.: 8 698 40416

varnaite@heritage.lt

Spausdinimo versija