En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Žydų kultūros paveldo diena 2010

Kultūros paveldo departamentas kviečia bendradarbiauti organizuojant Europos Tarybos programos „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje“ tarptautinio projekto „Europos žydų kultūros diena“ renginius Lietuvos miestuose ir miesteliuose, kuriuose yra išlikę materialių ženklų – nekilnojamojo kultūros paveldo objektų. 2010 m. renginiai vyks rugsėjo 5 d., sekmadienį, juos visoje Europoje apjungs tema „Menas ir judaizmas“.

Lietuvos menas buvo ir daugelio talentingų asmenybių dėka išliko daugiatautis, daugiaaspektis, atviras įtakoms ir įtakojantis. Architektūra, dailė, poezija ir proza (neretai – talentingai plėtojami memuarai), sakralinė, etnografinė bei profesionalioji muzika, dailieji amatai – šias ir galimas kitas kultūros sritis ar atskiras temas kviestume atrasti bei pristatyti litvakų kultūra besidomintiems žmonėms. Ekskursijos po žydų nekilnojamojo kultūros paveldo objektus, parodos, koncertai, knygų pristatymai ir aptarimai, viešosios paskaitos yra gyvi, paveikūs ir rekomenduojami kultūros paveldo pažinimo būdai.

Kultūros paveldo departamentas pasirengęs konkurso būdu dalinai finansuoti įdomius ir gerai parengtus Europos žydų kultūros dienai skirtus vietos bendruomenių, muziejų bei mokyklų projektus.

Renginių organizavimą koordinuoja Kultūros paveldo departamentas, bendradarbiaudamas su Lietuvos žydų bendruomenėmis, Lietuvos muziejais ir mokyklomis, miestų ir rajonų savivaldybėmis. Detalesnės informacijos teirautis tel.: (8 5) 211 32 39, kontaktinis asmuo – Kultūros paveldo departamento Tarptautinio, ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Narbutaitė.

Spausdinimo versija