En    
 
 
Šnipiškių g. 3, LT-09309 Vilnius, tel. 8 5 273 42 56, faks. 8 5 272 40 58, el.paštas: centras@heritage.lt   

Skarulių pilkapių vietoje – nelegalūs kasinėjimai

Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno teritorinis padalinys (toliau – Departamento Kauno TP) užfiksavo, kad Skarulių pilkapių vietoje (Jonavos r. sav.) nenustatyti asmenys, panaudojant žemės kasimo techniką, kasė gruntą, užkasė statybines atliekas bei nustumdė dalį minėto objekto paviršiaus. Skarulių pilkapių vieta 2005 metais Kultūros ministro paskelbta valstybės saugoma nekilnojamąja kultūros vertybe, kurios apsaugos tikslas – saugoti moksliniam ir viešam pažinimui ir naudojimui.

Asmenys, vykdę nelegalius kasinėjimų darbus, pažeidė Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo 17 straipsnio nuostatas. Departamento Kauno TP kreipėsi į Jonavos rajono policijos komisariatą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo nusikaltimo, numatyto LR Baudžiamojo kodekso 187 str. 2 d., padarymo. Taip pat yra sudaryta komisija sužalotos Skarulių pilkapių vietos atkūrimo būdui ir nuostolių dydžiui nustatyti. Komisijos išvados bus pateiktos iki š. m. spalio 30 dienos.

Skarulių pilkapių vieta yra 0,3 km į pietvakarius nuo Skarulių Šv. Onos bažnyčios. Tai – IX-XII a. archeologijos objektas, kuris 1995 m. buvo įtrauktas į Naujai išaiškinamų istorijos ir kultūros paminklų sąrašą. 1990 m. atlikus archeologinius žvalgymus, rasta lipdyto puodo grublėtu paviršiumi šukė. 1999 m. žvalgomųjų archeologinių tyrimų metu aptiktas vienas apardytas degintinis kapas ir vieno suardyto kapo likučiai. 2004 m. pilkapio paviršiuje pastebėtos pilkapių sampilas supusių duobių dėmės ir aptikti dviejų degintinių kapų likučiai (surinkti kaulai, aptiktas žalvarinis įvijinis žiedas ir molinis verstukas).

Kontaktinis asmuo:

Asta Naureckaitė

Kauno teritorinio padalinio vyriausioji valstybinė inspektorė

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos

Tel.: (8 37) 20 85 84

El. paštas: asta.n@heritage.lt

Spausdinimo versija