Titulinis
Žvilgsnis į Lietuvą

Lietuvos vietos, kurias verta aplankyti šiemet – atsiveria neįtikėtino grožio vaizdai

Dar būdami vaikai mokėmės senųjų lietuviškų padavimų apie didvyrišką protėvių kovą prieš agresorius. Ypač sujaudindavo pasakojimas apie Pilėnų pilies gynėjų pasiaukojimą. Nors tiksliai nėra nustatyta, manoma, kad būtent Raseinių rajone esantis Molavėnų piliakalnių kompleksas ir yra tie legendiniai Pilėnai, - rašo DELFI.lt rubrikoje "Žvilgsnis į Lietuvą".
 
Molavėnų piliakalnių kompleksas yra Pašešuvio valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje ledynmečių upių tėkmių suformuotame Šešuvies upės slėnyje. Pietinė šio komplekso dalis prasideda amfiteatro pavidalo įduba, žmonių vadinama Lukošienės bliūdu. Į dešinę nuo amfiteatro stūkso pirmasis Molavėnų piliakalnis, kurį iš trijų pusių supa Šešuvis ir pažliugusi pelkėta pieva. Šis, vadinamasis Kauprės, piliakalnis yra įrengtas 350 m ilgio aukštumos kyšulyje Šešuvies dešiniajame krante. Antrasis Molavėnų piliakalnis yra 400 m į Šiaurės Rytus nuo pirmojo, aukštumos kyšulyje Šešuvio ir Jaujupio santakoje.
 

Kultūros paveldo departamento, Raseinių rajono savivaldybės ir Norvegijos finansavimo mechanizmo lėšomis piliakalniai buvo sutvarkyti bei pritaikyti gausiam istoriniam bei rekreaciniam turizmui. Nuo 2006 m. Molavėnų piliakalnių komplekse liepos 6 d. rengiamas ir daugybę žmonių pritraukiantis Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo iškilmių minėjimas.

 

Visas straipsnis

 

http://www.delfi.lt/multimedija/zvilgsnis-i-lietuva/lietuvos-vietos-kurias-verta-aplankyti-siemet-atsiveria-neitiketino-grozio-vaizdai.d?id=74099394

 

Kęstučio Fedirkos nuotr. 

 

*****

"Žvilgnis į Lietuvą" - ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai“.

 

 Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas. 


„Žvilgsnis į Lietuvą“ projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas