Titulinis
Žvilgsnis į Lietuvą

Kauno įgulos karininkų ramovė - Delfi rubrikoje "Žvilgsnis į Lietuvą"

Kauno istorinę Naujamiesčio dalį šalia Laisvės alėjos puošia tarpukario modernizmo architektūros šedevras – Kauno įgulos karininkų ramovės pastatas. Ramovė – ramybės sklidina pagoniškoji šventvietė ir ryžtingi kariūnai iš pirmo žvilgsnio nėra panašūs, - rašo Delfi.lt rubrikoje "Žvilgsnis į Lietuvą".
 
Visgi būtent šiuo senu baltišku šventvietės vardu tarpukario Lietuvos laikais buvo pavadintas Lietuvos karininkų patriotinis susibūrimas. Anuomet Lietuvoje klestėjo klubinė ir korporacinė veikla. Besikuriančios Lietuvos kariuomenės karininkai ėmė jungtis į laisvalaikio klubus, kurių tikslas – patriotinės dvasios visuomenėje palaikymas.

Jau 1919 m. liepos 23 d. buvo įsteigtas Kauno įgulos karių klubas. Kariuomenės vadovybė netruko įsisąmoninti patriotinės karininkų veiklos naudą visuomenei. Po trejų metų, 1922 m. generolo V. Nagiaus-Nagevičiaus iniciatyva, Kauno įgulos karininkai jau įsteigė karininkų korporacijos klubą. O 1924 m. karininkų korporacija ir vieta, kurioje pastaroji glaudėsi, pasivadino „Ramovės“ vardu.

Kauno karininkų ramovės tikslai buvo apibrėžti įstatyme ir iki dabar šie tikslai išlieka tie patys – ugdyti karininkų tautinę dvasią ir kariškas tradicijas. Vedantis šių tikslų leitmotyvas yra suvokimas, kad visuomenė yra neatskiriama nuo kariuomenės, o kariuomenė – nuo visuomenės, kurioje turi skleisti Tėvynės gynimo idėją.

 

Visas straipsnis: 

http://www.delfi.lt/multimedija/zvilgsnis-i-lietuva/kruvina-kauno-rumu-istorija-nuo-erdviausio-restorano-mieste-iki-agonijoj-paskendusios-karo-ligonines.d?id=72984700

 

Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės nuotr.

*****

"Žvilgnis į Lietuvą" - ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai“.

 

 Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas.


„Žvilgsnis į Lietuvą“ projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas