Titulinis
Žvilgsnis į Lietuvą

Delfi rubrikoje "Žvilgsnis į Lietuvą" - Kvietiškio dvaras gaivinamas bendruomenės dėka

Apie Marijampolės ištakas, vieną iš šį savaitgalį vykusių Europos paveldo dienos Lietuvoje programos objektų - Kvietiškio dvarą Marijampolėje rašo Delfi.lt rubrika "Žvilgsnis į Lietuvą".
 
XVII a. viduryje Pašešupys tebuvo sunkiai praeinamos pelkės ir girios, o per beveik visą XVIII a. besitęsusį grafų Butlerių valdymo laikotarpį čia augo Marijampolės miestas su turtingu Kvietiškio dvaru bei Marijampolės parapija, kurioje buvo daugiau nei pusšimtis kaimų. 1782 m. mirus Mykolui Butleriui, Prienų seniūnija, o kartu ir klestintis Kvietiškio dvaras atiteko karvedžiui Kazimierui Nestorui Sapiegai. 1792 m. vasario 23 d. Abiejų Tautų karalius Stanislovas Augustas Poniatovskis suteikė Marijampolei Magdeburgo savivaldos teisių privilegiją ir herbą.

Marijampolės kolegijos (Marijampolės kolegija) Verslo ir technologijų fakultete atsirado Kvietiškio dvarvietės tyrimo bei puoselėjimo entuziastų. Mokslo/menų klasterio atstovai, organizuodami metinį kolegijos renginį su socialiniais partneriais, „pažaidė“ dvarą: buvo sukurta istorinių šokių grupė, vyko teatro pasirodymas Kvietiškio dvaro ir grafienės Pranciškos Butlerienės tema. Pradėjus rimčiau domėtis istorija, žaidimas labai greitai pavirto rimtais ketinimais prikelti iš užmaršties Marijampolės ištakas ir parodyti jas miestelėnams.

 

Visas straipsnis: 

http://www.delfi.lt/multimedija/zvilgsnis-i-lietuva/cia-dzukai-slepesi-nuo-karo-ziaurumu-kaip-neiveikiamos-pelketos-girios-virto-gerai-zinomu-miestu.d?id=72321754

*****

*****

"Žvilgnis į Lietuvą" - ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai“.  


Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas.  

 
„Žvilgsnis į Lietuvą“ projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę.

Mūsų Kontaktai

Šnipiškių g.3, LT-09309 Vilnius 8 5 273 42 56 8 5 272 40 58 centras@kpd.lt

Biudžetinė įstaiga, kodas 188692688. Duomenys apie Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Prisijunkite prie mūsų
© Kultūros paveldo departamentas