Carinės rusų valdžios nepabijojęs lietuvis: šiandien jį primena ištaigingi rūmai Vilniuje

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas rūmuose veikia nuo 1990-ųjų. Jis nuosekliai kaupia, saugo, sistemina ir skaitmenina vieną iš gausiausių pasaulyje lietuvių literatūros ir tautosakos archyvų, moksliniu lygiu rengia ir publikuoja lituanistinio paveldo paminklus, vykdo ilgalaikes mokslines tyrimų programas. Simboliška, kad P. Vileišio pastatyti, su LDK laikų barokinio Vilniaus architektūra puikiai derantys neobarokiniai rūmai tapo lietuvybės židiniu. Jame, nepaisant istorinių negandų, nepertraukiamai jau šimtmetį skleidžiasi gausūs mūsų kultūros vaisiai.
*****
"Žvilgnis į Lietuvą" - ilgalaikė rubrika DELFI.lt tinklalapyje, kurioje kiekvieną savaitę rasite kultūros paveldo objektų vertės istorijas. Rubriką globoja Kultūros paveldo departamentas ir VĮ „Lietuvos paminklai“.
Ar žinome, kodėl Lietuva mums yra brangi? Kiek daug per Nepriklausomybės periodą buvo įdėta pastangų, atstatant mūsų kultūros paveldą, ir kiek menkai sugebėjome įsisavinti to paveldo dvasinę vertę. Tėvynės pažinimo siekinys – tai savo tapatumo pažinimas ir aktualios piliečio savivertės tvirtinimas.
„Žvilgsnis į Lietuvą“ projekto tikslas – padėti kiekvienam atrasti nelygstamą savos kultūros paveldo vertę, pažvelgti gilesniu žvilgsniu į unikalias Lietuvos vietas bei jų istoriją, tuo pat metu ─ ir į Lietuvos tapatybę.